Van egy dolog, amit minden dolgozó egyszer megért

 Van egy dolog, amit sok dolgozó ember egyszer csak megért a munkahelyén.


Nem az számít, ki dolgozik a legtöbbet.


Nem az számít, ki jön be időben.

Nem az számít, ki marad bent tovább, ha baj van.

Nem az számít, ki húzza ki a műszakot akkor is, amikor már a dereka leszakad.


Hanem az számít, ki kinek a kedvence.


Minden munkahelyen van egy ember, akinek mindent elnéznek.


Ha elkésik: semmi gond.

Ha eltűnik fél órára: biztos dolga volt.

Ha hibázik: „majd megoldjuk”.


Közben ott van az a másik fajta dolgozó.


Az, aki csendben teszi a dolgát.

Aki nem pofázik, csak dolgozik.

Aki segít másoknak, ha baj van a soron.


És mégis őt veszik elő, ha valami nincs rendben.


Idővel sok ember rájön egy keserű igazságra:


A legtöbb munkahelyen nem a munka számít, hanem a szimpátia.


És amikor ezt valaki megérti, onnantól már nem is próbál többet beletenni.


Csak letolja a műszakot… és hazamegy.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Éjszakás Műszak: Amikor a Testünk Segítségért Kiált – Túlélőkalauz a Sötétségből

A legveszélyesebb dolgozó az, aki már nem szól semmit

A jó munkát nem veszik észre… a hibát soha nem felejtik el