Van egy dolog, amit minden dolgozó egyszer megért
Van egy dolog, amit sok dolgozó ember egyszer csak megért a munkahelyén.
Nem az számít, ki dolgozik a legtöbbet.
Nem az számít, ki jön be időben.
Nem az számít, ki marad bent tovább, ha baj van.
Nem az számít, ki húzza ki a műszakot akkor is, amikor már a dereka leszakad.
Hanem az számít, ki kinek a kedvence.
Minden munkahelyen van egy ember, akinek mindent elnéznek.
Ha elkésik: semmi gond.
Ha eltűnik fél órára: biztos dolga volt.
Ha hibázik: „majd megoldjuk”.
Közben ott van az a másik fajta dolgozó.
Az, aki csendben teszi a dolgát.
Aki nem pofázik, csak dolgozik.
Aki segít másoknak, ha baj van a soron.
És mégis őt veszik elő, ha valami nincs rendben.
Idővel sok ember rájön egy keserű igazságra:
A legtöbb munkahelyen nem a munka számít, hanem a szimpátia.
És amikor ezt valaki megérti, onnantól már nem is próbál többet beletenni.
Csak letolja a műszakot… és hazamegy.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése