Miért érzi magát bűnösnek az ember, ha beteg lesz?
Csak Magyarországon van az, hogy ha tényleg beteg vagy, és kiír az orvos, akkor nem a gyógyuláson jár az eszed, hanem azon, hogy ki fogja megcsinálni a munkádat, és vajon mit pofáznak a hátad mögött a kollégák.
Félve hívod fel a főnököt, mintha bűnt követtél volna el, pedig csak pihenésre lenne szükséged. Miért lett természetes, hogy lázasan is be kell menni, különben te vagy a ‘gyenge láncszem’?
Ti is éreztetek már bűntudatot azért, mert betegek lettetek?
Megjegyzések
Megjegyzés küldése