Gyomorgörcs a hónap végén

 Ismeritek azt a gyomorgörcsöt a hónap végén, amikor megnyitod a banki appot… és már előre tudod, hogy nem lesz jó hír?


A fizetés ugyanannyi, mint tavaly…

csak közben a boltban már a parizer is luxuscikk lett.


A rezsi viszi a pénzt.

A hitel viszi a pénzt.

Az élet viszi a pénzt.


És persze pont ilyenkor romlik el valami.

Mosógép.

Autó.

Vagy jön egy számla, amire senki nem számított.


Megint jön a matek:

villany vagy bevásárlás?

gyógyszer vagy cipő a gyereknek?


Közben ugyanúgy dolgozol.

Ugyanúgy lehúzod a 10-12 órát.

Ugyanúgy elfáradsz.


Csak valahogy a hónap végére egyre több a nap…

és egyre kevesebb a pénz.


Más is érzi, hogy hiába dolgozik többet, mégis egyre nehezebb kijönni a fizetésből?

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Éjszakás Műszak: Amikor a Testünk Segítségért Kiált – Túlélőkalauz a Sötétségből

A legveszélyesebb dolgozó az, aki már nem szól semmit

A jó munkát nem veszik észre… a hibát soha nem felejtik el