Gyomorgörcs a hónap végén
Ismeritek azt a gyomorgörcsöt a hónap végén, amikor megnyitod a banki appot… és már előre tudod, hogy nem lesz jó hír?
A fizetés ugyanannyi, mint tavaly…
csak közben a boltban már a parizer is luxuscikk lett.
A rezsi viszi a pénzt.
A hitel viszi a pénzt.
Az élet viszi a pénzt.
És persze pont ilyenkor romlik el valami.
Mosógép.
Autó.
Vagy jön egy számla, amire senki nem számított.
Megint jön a matek:
villany vagy bevásárlás?
gyógyszer vagy cipő a gyereknek?
Közben ugyanúgy dolgozol.
Ugyanúgy lehúzod a 10-12 órát.
Ugyanúgy elfáradsz.
Csak valahogy a hónap végére egyre több a nap…
és egyre kevesebb a pénz.
Más is érzi, hogy hiába dolgozik többet, mégis egyre nehezebb kijönni a fizetésből?
Megjegyzések
Megjegyzés küldése