Amikor azt mondják: örülj, hogy van munkád
Van egy mondat, amit rengeteg dolgozó hallott már a munkahelyén:
„Örülj, hogy van munkád.”
Általában akkor hangzik el, amikor szóvá teszed, hogy
– túlórázol
– helyettesítesz másokat
– vagy már harmadik hete nincs szabadnapod.
Mintha a fizetésed nem a munkádért járna…
hanem valami szívesség lenne.
Mintha hálásnak kellene lenned azért, hogy fáradt vagy.
És ilyenkor sokan nem szólnak vissza.
Nem balhéznak.
Nem mondanak fel azonnal.
Csak csendben elkezdik keresni a következő helyet.
Aztán egy nap bemennek…
és már csak felmondani.
És akkor jön a meglepett kérdés:
„De hát mi történt?”
Pedig semmi különös.
Csak egyszer elfogyott a türelem.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése