A hatékonyság sok munkahelyen nem jutalom… hanem büntetés

 Ismeritek azt a csapdát, amikor túl hatékonyan dolgozol, és ahelyett, hogy megdicsérnének, kapsz még két embernyi feladatot?

Történet egy követőnktől:

’Adminisztrátorként kezdtem egy középvállalkozásnál. Szeretem a rendet, ezért az első hónapban automatizáltam a táblázatokat, amikkel a többiek egész nap szerencsétlenkedtek. Ami eddig 8 óra volt, nekem megvolt 2 alatt.

Gondoltam, elmondom a főnöknek, hátha értékeli a hatékonyságot. Értékelte is... a maga módján.

– Figyelj, ha ilyen gyorsan kész vagy, akkor a maradék 6 órában átvehetnéd a logisztika számlázását is, meg a raktárkészlet-ellenőrzést, mert ott úgyis el vannak maradva.

Egy fillér emelést nem kaptam, de hirtelen három ember munkáját végeztem ugyanazért a bérért. Amikor szóvátettem, hogy ez így nem fair, csak annyit mondtak: ’De hát neked ez meg se kottyan, olyan ügyes vagy!’

Fél évig bírtam, aztán rájöttem: itt a fejlődés csak azt jelenti, hogy több terhet pakolnak a szamárra, amelyik bírja. Beadtam a felmondásom.

A vicc az egészben? Miután eljöttem, három embert kellett felvenniük a helyemre, mert senki nem tudta (vagy nem akarta) olyan gyorsan csinálni, mint én. Ott álltak értetlenül, hogy miért nőttek meg hirtelen a bérköltségek.

Tanulság: Ha valahol nem fizetik meg a hatékonyságot, ott az egyetlen jutalmad a kiégés lesz. Soha ne adj 200%-ot ott, ahol csak a 100%-ot fizetik ki, mert a végén te leszel a cég ingyenmunkása.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Éjszakás Műszak: Amikor a Testünk Segítségért Kiált – Túlélőkalauz a Sötétségből

A legveszélyesebb dolgozó az, aki már nem szól semmit

A jó munkát nem veszik észre… a hibát soha nem felejtik el